Lara Croft GO

released on Aug 27, 2015

Lara Croft GO expands the turn-based puzzle gameplay and takes you on an adventure set in a long-forgotten world. Explore the ruins of an ancient civilization, discover hidden secrets and face deadly challenges as you uncover the myth of the Queen of Venom. A never-before-seen take on the iconic franchise featuring challenging gameplay, gorgeous visuals and a mesmerizing soundtrack, all at your fingertips.


Reviews View More

Beat the main campaign and thought this was dope, puzzles were just right enough for me to not get frustrated, and the minamalist style is good. I then started the first bonus set of levels, got stumped on one puzzle and started a downward spiral of constantly looking at a guide so I think I should just call it quits.

puzzlezinho artístico pra mobile, adoro hmmmmmmmm

Je neskonale smutné, že z mobilů portovaný „indie“ puzzle pohrobek Tomb Raidera zachycuje ducha série lépe a věrněji než jakýkoli regulérní díl za poslední dekádu a půl. Square Enix Montréal totiž Laru vrací do míst, kde jí to sluší zdaleka nejvíce. Tedy do zatuchlých exotických kobek plných pokladů, kam lidská noha po staletí nevkročila a když vkročila tak o život některou z důmyslných pastí přišla… To je koncept, který hlavní série opustila v neprospěch samoúčelné akce pro akci a který pohříchu postupně opustili všichni Indyho videoherní nástupci; ať již Lara či Drake.

Titul, u kterého na první pohled zaujme čarokrásná vizuální stránka (bez nadsázky co obrazovka, to materiál hodný umístění na plochu), ale naštěstí to u ní ani zdaleka nekončí, jelikož tahové puzzly samotné a hratelnost nezaujmou o nic méně. Ne vše se zadařilo bez mušek. Kupříkladu obtížnost je… No, ryze „mobilní“. Tedy nic moc náročného a maximálně po pár minutách rozlousknete sebezapeklitější problém (nutno přiznat, že těch vyloženě zapeklitých tu je pomálu a navíc je tu vždy možnost nápovědy). Je tu spousta nápaditých variací na základní mechaniky a co pár levelů to představení nového konceptu, který se však zdaleka ne vždy zadaří přetavit ve skutečnou výzvu a tak nejeden nápad je sice skrze nenásilný a skvěle intergrovaný tutorial představen, ovšem záhy se odporoučí a nic pořádného z něj neplyne. Neplatí to ani zdaleka o všech, ale o mnohých ano a je to škoda. O alespoň nějaké obtížnosti se dá mluvit až u první ze dvou bonusových kapitol. Výše uvedené ovšem neznamená, že by šlo o úplně krátkou blbuvzdornou záležitost, jelikož herní doba se i tak pohybuje kolem osmi hodin. Navíc je různorodá a tak vám chvíli vám závity potrápí (no, spíše polechtá) posunování pilířů, jindy pohybové vzorce nepřátel a poté třeba zrcadlová dualita akcí.

Výsledkem je hra se specifickým (a nádherným) vizuálem, skvělým konceptem, nápady i hratelností a důkaz, že levoboček v podobě spin offu slavné série nejen že nemusí být nutně přiživováním se na slovutném jménu, ale že může být neporovnatelně lepší svého předobrazu. Pokud už tedy máte plné zuby abstraktních hlavolamů a puzzlů, tak Lara Croft GO nabízí více než dobrou alternativu puzzle hry s tématikou, která představovat místy větší výzvu, tak by jí nebylo už vůbec co vytknout.

Fun puzzle game till the additional content which is extremely tough. Could say it's even grindy at the end.

Was fun for a little bit. Became a chore towards the end. Did it for the platinum.

A simple short puzzle game, I enjoyed it but nothing special. It did manage to stump me a few times, good game worth a try.