Neon White

released on Jun 16, 2022

Neon White is a lightning fast first-person action game about exterminating demons in Heaven. You are White, an assassin handpicked from Hell to compete with other demon slayers for a chance to live permanently in Heaven. The other assassins seem familiar, though… did you know them in a past life?


Reviews View More

"Tekrar oynanabilirliği az ama ilk oynayış için inanılmaz zevkli!"
Bu oyun hikayesi için alınacak bir oyun kesinlikle değil, iyi denebilecek bir hikaye akışına da sahip değil, kötü karakterimiz de havalıdan, havasıza dönüşüyor zaten. Bu oyunu alacaksanız oynanışı için alacağınızı bilin, sonra saçma sapan düşüncelere kapılıp kötü bir oyun olduğunu düşünmeyin. Oyunun hikayesini %100 tamamladım, her bir "AS" madalyaya sahip oldum, her bir toplanabiliri topladım. Geriye takıntılı insanlar veya speedrun yapan camia dışında ki insanlar için ZIRVA olan oynanış içerikleri ve başarımlar kaldı. Bu başarımlar tahmin edebileceğiniz gibi aynı içerikleri tekrarlamakla alakalı...
Oyunun oynanışına gelecek olursak, oyunu bitirebilmeniz için sizi ne yan görevlere zorluyor, ne de her bölümü kusursuz yapmanıza zorluyor, birincil şahıs bakış açısından baktığınız parkur oyunu oynamak istiyorsanız hem iyi bir başlangıç olacaktır, hem de iyi bir başka deneyim olacaktır. Oyun kolaydan zora doğru acele etmeden gidiyor ve asla kanser zorluğa, adaletsizliğe başvurmuyor, oyun olması gerektiği gibi kıvamında çok hoş bir oyun. Oyunda kartların iki işlevi bulunuyor, saldırı ve parkur yetenekleri olarak, amacınızsa bu yetenekleri efektif kullanarak bölümü en iyi ve en hızlı şekilde bitirmeniz oluyor.
Oyunda bölümleri nasıl en hızlı bitiririm acaba düşüncesini siz ekstra düşünmeden oyun size çok güzel bir şekilde öğretecek, refleks gibi içinize yerleşecek zaten, oyun bir çok açıdan çok iyi tasarlandığından sizi yormak yerine tamamen eğlendirecek. Kartları efektif kullanmak ve akıcı bir şekilde oynayarak parkuru tamamlamak inanılmaz bir keyif, oyunun baş düşman dövüşleri çokça az, ama asıl amacı zaten bu değil, ikinci baş düşman dövüşünü ben kişisel olarak çok beğendim.
Oyunun türkçe dil desteği olmasıyla beraber, ingilizceyle uğrmaşmak zorunda değilsiniz, çok rahat bir şekilde oyunu anlayacak ve oynayacaksınız, bunun için çok teşekkür ederim, bazı geliştiricilerin bizleri düşünüyor olması çok güzel gerçekten, oyuna başladıktan sonra da zaten bitirmeden duramıyorsunuz, akıyor gidiyor.
Oyun hakkında çok fazla bir şey söylemek istemiyorum, yığınla içerikle dolu olmadığından ama kendi içinde barındırdığı miktarı çok güzel kullanmasından ötürü sıkıcı bir yanı olmuyor. Daha detaya girmeme sebebim içeriğinin fazla olmaması, oyunu benim açıklamalarımla değil, kendiniz keşfedin, çok daha zevkli olacaktır, yeni yetenek elde ettikçe onlarda da uzmanlaşmak çokça eğlenceli, oyunun bir başka sevdiğim noktasıysa her zaman her yeteneği hep kullanacaksınız yapmıyor, bizi nasıl mutlu edeceğini biliyor.

Fantastic, exhilarating gameplay. Some of the most satisfying adrenaline rush fun I’ve had playing a video game.
Story and characters are insufferable and are unfortunately an integral part of the Neon White experience. I’d be giving this a much higher score if it weren’t for the writing.

Cringe story at best, didn't vibe with me

Honest Opinion time: this should’ve won indie game of the year over Stray, I fully stand by what I said, the gameplay’s better, the writing’s better, the only thing that stray does better is graphics which don’t matter in the long run, since those will eventually be outdated.

Game built for 13 year old me to slobber over because what the hell is up with the writing in this game??? Either way, so gosh darn addictive and fun. Fast paced puzzle? platforming? card based? action!!!! Straight bangers all the way through, almost every level just plays with something new, and the music is very good! Best song is 'heavenly delight' imo

I loved this game, the entire thing is just self-indulgent fun with masterfully-crafted levels that make you feel like a speedrunner. Some lines were cring but it knows what it is & while nothing to write home about, it wraps up nicely and has it's moments, plus the gameloop is too fun for me to care. also it's OST is just great. I will one day return to get all red dev times and attempt the rush modes, but for now i'm extremely happy with my time with this game. and yes this game is the alt universe where spike spiegel ended up in heaven. Red best girl.